سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان:

زنده یاد پروانه معصومی نمونه ای کامل از یک بانوی هنرمند و متعهد به ارزش ها است

زنده یاد پروانه معصومی نمونه ای کامل از یک بانوی هنرمند و متعهد به ارزش ها است
افشین آزادی با اشاره به کارنامه هنری زنده یاد پروانه معصومی ، از این هنرمند به عنوان نمونه ای کامل از یک بانوی هنرمند و متعهد به ارزش ها نام برد.
چهارشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵
کد خبر :  ۱۶۳۲۹۵

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ، افشین آزادی  سرپرست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان شامگاه سه شنبه 5 دی ماه در آیین بزرگداشت زنده یاد پروانه معصومی گفت: یکی از ویژگی های بارز این هنرمند توجه به ارزش ها و دوری از مسائلی بود که آفت هنر بوده است.

وی ادامه داد: با نگاهی به کارنامه هنری این بانوی فرهیخته از سال 1350 تا 1356 که بازی در 5 فیلم از او به ثبت رسیده است علی رغم مسائلی که در فیلم های پیش از انقلاب می توانست دامنگیر هنرمندان زن باشد، شاهد حضور یک بانوی نجیب و باوقار هستیم و این همان وعده ای است که به پدر مرحومشان داده اند که کاری نخواهم کرد شما را نارحت کنم.

آزادی ادامه داد: در بعد از انقلاب نیز در کارنامه وزین این بازیگر توانمند که با شایستگی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن  دو دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر را نیزکسب کرده است شاهد حضوربانویی هستیم که با وقار و عزت یک هنرمند زن اسلامی بیننده را محو تماشای هنرنمایی خود می کند.

ایفای نقش های ماندگار در فیلم هایی چون "گل های داودی"، "جهیزیه ای برای رباب" ، سریال های " امام علی"،"یوسف پیامبر"، " کوچک جنگلی" و ...  نمونه ای کامل از حضور یک بانوی مسلمان و معتقد به ارزش ها را شاهدیم.

وی  با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تخطئه قرار دادن هنرمندان متعهد به حفظ ارزش ها تاکید کرد:فشار غالب بر هنرمندان آنان را از داشتن  آزادی و حریت  منع می کند،هنرمند باید برای مردم کار کند ودر اختیار مردم باشد این درحالی است که رانت خواران و چپاول گران تلاش می کنند هنر وکل فضای نخبگانی را   درجهت کسب منافع خود در اختیار بگیرند که قطعا با حضور این چنین هنرمندان آزاده و متعهدی در گستره ایران اسلامی راه به جایی نخواهند برد.

ارسال نظر