به همت حوزه هنری بیجار

عصر شعر فاطمی"ام الائمه" برگزار می شود /آیین رونمایی از کتاب" قصه های قرآن" شاعر بیجاری

عصر شعر فاطمی
به مناسبت ایام فاطمیه و به همت حوزه هنری شهرستان بیجار و با همکاری کانون مداحان شهرستان بیجار عصر شعر فاطمی "ام الائمه" را همراه با رونمایی از کتاب شعر "قصه های قران" اثر شاعر آیینی دیار گروس "ابوالقاسم آقامیری" دوشنبه 6 آذر ماه 1402 در پردیس سینمایی آزادی بیجار برگزار می کند.
يکشنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
کد خبر :  ۱۶۳۱۳۲

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان ، حسین دادگر" کارشناس هنری حوزه هنری شهرستان بیجار با اعلام این خبر گفت: ایام فاطمیه فرصت مناسبی است جهت بازگویی بخش هایی از زندگی بزرگ بانوی جهان اسلام و ام الائمه که سرشار از درس زندگی و نقش پررنگ مادران و زنان دردین مبین اسلام است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان در خصوص بیان مسائلی در باره حقوق زن گفت: رجوع به زندگی بانوان بزرگ جهان اسلام همچون حضرت فاطمه و حضرت زینب( سلام ا... علیها) و دیگر زنان بزرگ می تواند الگوی مناسبی برای جامعه و سبک زندگی اسلامی واقع گردد که در این عصر شعر شاعران بیجاری در قالب شعر پاره ای از خصوصیات های اخلاقی حضرت فاطمه (س) را که به نظم در آورده اند قرائت خواهند کرد.

دادگر افزود: در کنار این محفل ادبی شاعرانه کتاب "قصه های قرآن " اثر شاعر توانمند دیار گروس  ابوالقاسم آقا میری" نیز که در راستای انس گرفتن با قرآن مبین و ترویج مفاهیم بلند و انسانی این کتاب آسمانی به رشته تحریر درآمده است با حضور نویسنده اثر و مسئولان و هنرمندان رونمایی می گردد.

وی با اشاره به رسالت حوزه هنری در فراهم سازی بستر های لازم فعالیت های هنری مبتنی بر دین خاطر نشان کرد: حضور تمامی علاقه مندان در این عصر شعر و مراسم رونمایی که دوشنبه 6 آذرماه از ساعت 16 در سالن شماره 2 پردیس سینمایی آزادی بیجار برگزار می شود آزاد است.

 

ارسال نظر