با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان

"عصر شعر غزه" در سنندج برگزار می شود

با حضور شاعران منتخب استان "عصرشعرغزه" چهارشنبه 24 آبان ماه 1402 درمحل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان برگزار می شود
يکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
کد خبر :  ۱۶۳۰۹۷

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، جلسه هماهنگی برنامه های فرهنگی وهنری با موضوع غزه ظهر امروز با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان کردستان، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان، مسئول رسانه سازمان تبلیغات اسلامی استان  ومعاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در محل حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این جلسه افشین آزادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در سخنانی با اشاره به ددمنشی و جنایت های صورت گرفته رژیم غاصب صهیونیستی برعلیه مردمان مظلوم وبی دفاع غزه گفت: آنچه که امروز ما شاهد آن هستیم در طول تاریخ سابقه ندارد و نمادی کامل از خوی وحشیگری و حیوان صفتی این رژیم و حامیانش در رأس آن ها آمریکانی جنایتکار است.

وی با اشاره به بخش کوچکی از تصاویر منتشر شده از این جنایت ها گفت: جهان در عصرحاضر اتفاقات تلخ زیادی را پشت سر گذاشت، جنگ بوسنی، حضور داعش در منطقه و آن همه اتفاقات ناگواری که رقم خورد، اما با تمامی سنگینی جنایت های صورت گرفته در این رویدادها عمق فاجعه و جنایت های رژیم صهیونیستی به اندازه ای است که نه در کلام و نه در تصور انسانی ما قابل بیان و هضم نیست.

آزادی با اشاره به محکومیت های صورت گرفته مردمی در سراسر جهان از جمله اجتماع 500 هزار نفری لندن و دیگر کشورها از شرق تا غرب و شمال تا جنوب اما جنایتکاران صهیونیست با حمایت سردمداران جنایت کار آمریکا، انگلیس، فرانسه ، آلمان و سکوت و کم تحرکی حکام سرسپرده بلاد اسلامی که تنها به صدور بیانیه اکتفا کرده اند شاهد زوال انسانیت در جهان هستیم.

وی شهادت بیش از 12 هزار نفر و زخمی شدن صدها هزار نفری و آوارگی میلیون ها انسان ساکن در غزه را که بیشتر آنان را کودکان وزنان مظلوم تشکیل داده اند یک شرمساری برای جهان امروز عنوان کردو گفت: آنانی که در برابر این ظلم و توحش آشکار سکوت می کنند باید بدانند این توطئه و پیش زمینه ای برای  اتفاق های دیگر است.

سرپرست حوزه هنری استان کردستان تصریح کرد: انچه که در حال وقوع است یک نسل کشی کامل است و هنرمندان می توانند با بهره مندی از توانمندی هنری خود وارد میدان شوند و ندای مظلومیت مردمان غزه و فروپاشی انسانیت را به صدا در آورند.

آزادی گفت: حوزه هنری استان کردستان در راستای وظیفه ذاتی خود با بهره مندی از توان هنرمندان توانمند برنامه های مختلفی را در زمینه غزه برنامه ریزی کرده است که از آن جمله تهیه و جمع آوری آثار هنرمندان گرافیست و کارتونیست مطرح کشوری که این آثار طی نامه ای در اختیار شهرداری ها و تمامی ارگان های استان قرارداده شده است تا با نام خودشان منتشر کنند.

وی افزود: تولید تئاتر خیابانی با عنوان "فتح قریب" در شهرستان بیجار که این آمادگی وجود دارد این گروه که متشکل از جمعی از دانش آموزان بیجاری است را در سطح استان به اجراء بگذاریم.

آزادی ادامه داد: امکان برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تولید محتوا در قالب های های مختلف از جمله دیگر برنامه هایی است که در حوزه هنری در حال شکل دهی است و ان شاء ا... چهارشنبه نیز با همکاری اعضای حاضر در این نشست و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان عصر شعر غزه را در حضور نماینده ولی فقیه در استان با حضور شاعران استانی برگزار خواهیم کرد.

در این نشست حمید رضا گوهری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نیز با اعلام آمادگی جهت مشارکت در برنامه های هنری و فرهنگی مرتبط با غزه از جمله این عصر شعر گفت: 24 و 25 آبان ماه نیز ما بیست وپنجمین مرحله  استانی  جشنواره بین المللی قصه گویی را درسنندج خواهیم داشت که بخشی از این جشنواره به موضوع غزه پرداخته شده است.

حجت الاسلام جلیل مختاری نیا معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کردستان نیز در سخنانی گفت: بحث غزه امروز بحث دین و مذهب و نژاد و قومیت نیست بلکه بحث انسانیتی است که با جنایت های صهیونیست ها از بین رفته است.

وی با انتقاد شدید از نهادهای به ظاهر حقوق بشری در سکوت و بعضا همراهی با این جنایت هولناک که در حال انجام است گفت: آنانی که در برابر اذیت و آزار به یک حیوان دادشان به فغان می رود در برابر کودک کشی ها و جنایت های رژیم کودک کش صهیونیستی  چه پاسخی دارند برای تنویر اذهان عمومی؟.  

جبار طهماسبی کارشناس اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این نشست از برگزاری برنامه های مختلف با موضوع غزه در نهاد کتابخانه ها خبر داد وگفت: در این هفته که هفته کتاب و کتابخو.انی نیز نامگذاری شده است برنامه های مختلف و پویش هایی با محوریت غزه را برنامه ریزی کرده ایم و امادگی کامل خود را جهت برگزاری و مشارکت در برنامه های هنری و فرهنگی سایر ادارات از جمله حوزه هنری اعلام می داریم.

ارسال نظر