به مناسبت روز حافظ

عصرشعر"لاوان" در سنندج برگزار می‌شود

عصرشعر
به همت کانون شعر استاد همتیار حوزه هنری استان کردستان و به مناسبت "روز حافظ" عصر شعر"لاوان" در سنندج برگزار می شود.
چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹
کد خبر :  ۱۶۲۷۶۵

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، افشین آزادی سرپرست حوزه هنری استان کردستان در گفتگویی خبری با اشاره به حماسه اخیر جوانان فلسطینی در عملیات"طوفان الاقصی" که براساس فرمایش مقام معظم رهبری "شکست غیر قابل ترمیم " رژیم صهیونیستی را رقم زد گفت:آنچه که اتفاق افتاد در کنار تحقیر شدید این رژیم پوشالی، شجاعت و ایمان جوانان درد کشیده و مظلومی بود که با تکیه بر ایمان به خدای متعال و برنامه ریزی منسجم بزرگترین شکست  این رژیم منحوس را به ثبت رساندند.

وی با برشمردن بخشی از جنایت های رزیم صهیونیستی در طول 70 سال تصرف سرزمین فلسطین ادامه داد: اینکه این رژیم و حامیانش بخواهند جای ظالم ومظلوم را عوض کنند شدنی نیست و باور بیدار مردمان آزاده جهان بر حقانیت مردم فلسطین واقف و آگاه است.

آزادی افزود: خوشبختانه هنرمندان ایران اسلامی در تمامی بخش های هنری با تولید آثاری ماندگار همواره تلاش خود را در همدلی و کمک در به تصویر درآوردن مظلومیت مردم فلسطین و سایر ملل ستم دیده به نمایش گذاشته است و این بار نیز عظمت، بزرگی و رشادت این عملیات بزرگ و شکست و تحقیر رژیم اشغالگر قدس را هنرمندانه به تصویر در خواهند آورد.

سرپرست حوزه هنری استان کردستان در ادامه با اشاره به فعالیت کانون شعر استاد همتیار حوزه هنری استان کردستان در دوره جدید گفت: اولین محفل ادبی این کانون به مناسبت روز حافظ با تأکید بر معرفی و شعرخوانی  شاعران جوان و آینده دار این دیار در کنار حضور شاعران پیشکسوت پنجشنبه 20 مهر ماه 1402 از ساعت 17 الی 19 در محل سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می گردد.

وی بادعوت از علاقه مندان شعر و ادب جهت حضور دراین محفل ادبی تأکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا به زودی مجموعه ای از اشعار شاعران عضو این کانون در قالب یک کتاب چاپ و منتشر گردد.

 

ارسال نظر