نوزدهمین یادواره "شمس قریشی" در سنندج برگزارمی شود

نوزدهمین یادواره
به همت حوزه هنری استان کردستان همزمان با آغاز هفته وحدت بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور یادواره عارف نامی کرد"سیدبهاءالدین شمس قریشی"چهارشنبه 5 مهر از ساعت 19:30در صحن جدید مسجد جامع سنندج برگزار می شود.
سه‌شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۷
کد خبر :  ۱۶۲۶۵۰

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان کردستان، افشین آزادی سرپرست حوزه هنری استان کردستان در گفتگویی خبری با تبریک فرارسیدن ماه مبارک ربیع الاول و جشن های هفته وحدت گفت: یکی از مهمترین ویژگی های فرهنگی استان هنر وفرهنگ کردستان همدلی و وحدت بین فرق اسلامی تحت لوای پیامبر رحمت ومهربانی ها حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی (ص) است که نمود آن در ایام ماه مبارک ربیع به خوبی به نمایش گذاشته می شود.
وی ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی را بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از راهبردهای اصلی دشمنان نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: آنچه که مهم است تلاش در جهت روشنگری و تبیین این فتنه و دسیسه بزرگ در بین برادران اهل سنت و تشیع است و میلاد نبی مکرم اسلام بهترین فرصت برای این مهم است.
آزادی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی از همان ابتدای شکل گیری با دوراندیشی حضرت امام (ره) و هدایت های رهبر معظم انقلاب با تأکید بر آزادی عقیده و مذهب بحث وحدت بین مسلمین را به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرارداده است و این خرد و اندیشه اسلامی سبب گردیده است تا علی رغم تمامی دسیسه های پیدا و پنهان شاهد تقویت همدلی و مؤدت بین اهل تسنن و تشیع در استان کردستان و دیگر مناطق کشور باشیم.
سرپرست حوزه هنری استان کردستان افزود: ماه ربیع در کردستان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در این ماه نوای عرفانی دف عجین شده با سروده های نشأت گرفته از اخلاص و باور شاعران و عارفان کُرد، در منازل، مساجد و تکایای استان مولود رحمه للعالمین را به جشن نشسته و ندای "یا مصطفی" و "یا نبی" به شکرانه وجود حضرتش درکوی و بم گوش ها و دل ها را نوازش می کند.
وی گفت: در چند سال اخیر بواسطه بیماری کرونا هرچند به ناچار از برگزاری باشکوه و عمومی این یادواره محروم بودیم و صرفا از طریق پخش مستقیم در شبکه استانی صدا وسیما این مراسم را به خانه ها بردیم خوشبختانه باردیگر امکان برگزاری این یادواره با حضور مردمان عاشق و مریدان نبوت در صحن جدید مسجد جامع فراهم گردیده است و ان شاء ا... با عنایت خداوند متعال و حضور پرشور مردم متدین استان چهارشنبه 5 مهر ماه 1402 همزمان با شب میلاد حضرت محمد (ص) در بین اهل سنت با حضور دف نوازان و مولودی خوانان برجسته استان و حضور هنرمند برجسته کشوری "پیام عزیزی" اغاز هفته وحدت را با مراسم نوزدهمین یادواره خالق مولودنامه و معراجنامه "سید بهاء الدین شمس قریشی" به جشن می نشینیم.
آزادی با دعوت از تمامی مردم کردستان برای حضور در این مراسم بزرگ و معنوی گفت: از ساعت 19:30 چهارشنبه 5 مهر تا پاسی از شب مراسم مولودی خوانی و یادواره شمس قریشی برگزار می گردد و ورود برای تمام علاقه مندان همچون سنوات گذشته آزاد خواهد بود.

ارسال نظر